Nieuwste berichten
Deelnemers K-OLS 2025 Heitse
Belangrijke data
De informatie-avond en tevens loting van de optochtvolgorde voor het Kinjer-OLS zal plaatsvinden op dinsdag, 25 maart in Heythuysen.
Het Kinjer-OLS zal plaatsvinden op vrijdag, 27 juni.
Informatie
Voor de scholen en de begeleidende schutterijen is de website WijSchutterij een bron van informatie. Verder is er sinds november 2024 een lespakket beschikbaar gesteld.
Waarom zou jouw schutterij volgend jaar niet meedoen?
In de voorbereiding naar het Kinjer-OLS wordt alles ingepast in het lessenpakket van de school: kinderen leren op deze manier al 'spelend'. Scholen en schutterijen werken hier samen aan. Kinderen nemen al doende en in de praktijk veel sneller dingen op en deze blijven ook beter 'hangen'.
Schutterijen kunnen door deel te nemen hun bekendheid in het dorp vergroten. Zij laten kinderen zien hoe het is om deel uit te maken van een schutterij, leren hen trommelen, marcheren en schieten. Ze leren hen hun eeuwenoude tradities kennen en dompelen hen onder in hun cultureel-historisch erfgoed.
Daarnaast bezorgen schutterijen de kinderen (en ook de leerkrachten) een onvergetelijke dag waarin het plezier en de beleving van de Limburgse cultuur versmelt met een gezonde dosis wedstrijdspanning.
auteur: SC
Meer nieuws
Jubileumeditie Limburgs Schutterstijdschrift
Een heugelijk feit, de 150e editie van het Limburgs Schutterstijdschrift. Eind 1988 verscheen de eerste editie en niemand kon beseffen anno 2026 de 150 editie...
Vrijwilliger bij het Schutterijmuseum
Het Limburgs Schutterij Museum wil de vrijwilligersgroep uitbreiden.
Optochtvolgorde OLS 2026
Vrijdag, 13 maart vond in Feel Fit Center Roerdalen in Melick de loting van de optochtvolgorde van het OLS 2026 Melick plaats.






