Verordening Europees loodverbod aangenomen met uitzonderingen

De Europese Commissie heeft op vrijdag 28 februari 2025 de verordening aangenomen die een verbod op loden kogels moet bewerkstelligen (Zie bijgevoegde 'Regulation & Annex). De verordening bevat de eerder beloofde uitzondering voor Schutterijen in het schrijven van Commissievoorzitter Von der Leyen van 4 januari 2024 (zie tevens bijgevoegd).

 

De Commissie is het met het Agentschap en het SEAC eens dat een uitzondering moet worden toegestaan voor munitie die wordt gebruikt bij de zeehondenjacht en voor kogels met een volledig metalen mantel. Zij acht het gerechtvaardigd om niet-expanderende open tip luciferkogels uitdrukkelijk in het toepassingsgebied van de afwijking op te nemen, omdat er geen alternatieve munitie beschikbaar is voor die specifieke jachtactiviteit. De Commissie acht het ook passend om af te wijken van loden kogels die worden afgevuurd tijdens traditionele rituelen en andere immateriële erfgoedevenementen (zoals schuttersfeesten zoals het "Koningsvogelschieten’ en feestelijke evenementen in de gemeenschap (zoals kermissen), indien deze plaatsvinden in een beperkt gebied waar lood wordt teruggewonnen. De afwijking is gerechtvaardigd vanwege het incidentele karakter van deze evenementen, de beperkte hoeveelheid munitie die wordt gebruikt, de maatregelen voor het terugwinnen van lood en de noodzaak om het immaterieel cultureel erfgoed dat zij vertegenwoordigen, te behouden.

 

De Oud-Limburgse Schuttersfederatie is zeer opgelucht met dit wijze besluit van de Europese commissie.

 

Voor de bijlagen klik hier:

 

Brief Von der Leyen 04.01.2024

20250220_ACT_Lead ammo fishing_postISC_ComReg

20250220_ANNEX_Lead ammo fishing_postISC_ComReg

Oud limburgs schuttersfederatie

Meer nieuws

Aanpassingen ledenadministratie november 2025

In de ledenadministratie zijn een aantal aanpassingen doorgevoerd in de 1ste week van november.

Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersoon (WBTR)

Op 1 juli 2021 is in Nederland de Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersoon (Wbtr) ingegaan voor alle verenigingen en stichtingen.

Bescheiden najaarsvergadering Oud-Limburgse Schuttersfederatie

Zaterdag 4 oktober 2025 werd de algemene najaarsvergadering van de Oud-Limburgse Schuttersfederatie gehouden in het Limburgs Schutterijmuseum. Download bijgaande de bescheiden: